MARKA İZLEME

Bir markanın tescil edilmesi onun tam olarak korunması için yeterli değildir. MARKA İZLEME hizmetimiz, tescilli markanız ile aynı ya da benzer olan bir başvurunun tescilini engellemek için EN GÜÇLÜ yöntemdir.

Bu hizmet, Türk Patent Enstitüsü‘ne başvuruları yapılan ve Resmi Marka Bülteni’nde ilan edilen markaların, koruma altındaki markaya benzer olup olmadığının ekibimiz tarafından takibinin yapılması ve ayırt edilemeyecek kadar benzer olan marka başvuruların tespit edilerek müşterilerimize rapor edilmesi şeklindedir.

MARKA İZLEME sistemi sayesinde, Türk Patent Enstitüsü tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan ve ortalama 6000 marka başvurusunun ilan edildiği Resmi Marka Bülteni incelenerek, markanıza aynı ya da ayırt edilemeyecek kadar benzer markaların henüz başvuru aşamasında iken tespit edilmesi ve itiraz edilerek iptalinin sağlanması mümkün olmaktadır. 

 

Tespit sonrası itiraz isteği ve talebi tescilli marka sahibi’ne bağlıdır. Hak sahibi'nin istemesi durumunda gerekli İTİRAZ DOSYASI özenli ve kapsamlı bir şekilde oluşturularak TPE'ye sunulur. Bu aşamada tüm süreç uzmanlarımız tarafından dikkatle takip edilir ve gerekli tüm işlemler ekibimiz tarafından yapılır.

MARKA TESCİL